Yüksek İhtisas Üniversitesi Merkez Kütüphanesi Üniversitemizin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla 2015 yılında kurulmuştur. Kütüphanemiz 2015 tarihinden itibaren Yüksek İhtisas Üniversitesi morfoloji binasında 400m2 lik alanda hizmet vermeye başlamıştır.

Merkez Kütüphane Üniversitemiz ; öğrencilerimiz ile akademik ve idari personele üye olmak koşuluyla kütüphane hizmetlerinden yararlanma olanağı sunmaktadır. Ayrıca, dışarıdan gelen araştırmacılar da kütüphane kolleksiyonunda bulunan her türlü bilgi kaynağından yararlanabilmektedirler.

Merkez Kütüphane koleksiyonunda Tıp alanına yönelik olarak tüm Anabilim ve Bilim dallarına ait temel kitaplar kullanıma sunulmuştur.

Merkez Kütüphanede okuyucuların sistem bilgisayarlarını kullanarak, online veri tabanlarından yararlanmaları, abone olunan elektronik dergilerden faydalanmaları, bilimsel amaçlı internet kullanmaları ve kütüphane kataloğunu taramaları mümkündür. Merkez Kütüphaneye uzaktan erişimle kütüphane kataloğunu taramaları, abone olunan elektronik dergileri kullanmaları ve online veri tabanlarından yararlanmaları mümkündür.

Merkez Kütüphane koleksiyonunda bulunmayan yayınlar için " Kütüphanelerarası İşbirliği " yoluyla yurtiçi ve yurtdışındaki kütüphanelerden ödünç kitap ve makale fotokopileri temin edilmek suretiyle yetkilendirilmiş kullanıcıların ihtiyaç duydukları yayınlara ulaşmaları sağlanmaktadır.

Üniversitemize yeni başlayan öğrencilere kütüphane hizmetlerini ve bilgi kaynaklarını tanıtmak amacıyla her eğitim yılı başında oryantasyon programları verilecektir.

ELEKTRONİK VERİ TABANLARI :
EKUAL (Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı)

TÜBİTAK ULAKBİM Cahit Arf Bilgi Merkezi tarafından sunulan bu hizmetle, ScienceDirect, Scopus, Taylor&Francis,v.b. bir çok elektronik veritabanlarından yararlanılabilmektedir. Daha detaylı bilgiye yukardaki linkten ulaşılabilir.
ClinicalKey  (ClinicalKey Uzaktan Erişim bilgilendirmesi)
UpToDate  (UpToDate Erişim bilgilendirmesi)
UpToDate Anywhere mobil ve uzaktan erişim için türkçe kayıt/mobil erişim kılavuzu