Yüksek İhtisas Üniversitesi - Deneme Erişimli Veritabanları

 

Pdf%20iconÜcretsiz erişim listesi

 

eBook Academic Collection  deneme erişimi

31 Mayıs 2021 

 Detalı bilgi için tıklayınız.Erişim için tıklayınız.

 Rehabilitation Reference Center deneme erişimi

31 Mayıs 2021 

 Detalı bilgi için tıklayınız.Erişim için tıklayınız.

cientific & Medical ART Imagebase (SMART) deneme erişimi

31 Mayıs 2021 

 Detalı bilgi için tıklayınız.Erişim için tıklayınız.

Rosetta Stone deneme erişimi

10 Mart 2021 - 15 Mayıs 2021

 Detalı bilgi için tıklayınız.Erişim için tıklayınız.

 

 

AKAGEV Akademik Gelişim ve Eğitim veritabanı deneme erişimi 

1 Ekim 2020 - 1 Aralık 2020

                     

Akademik Gelişim ve Eğitim Veritabanı (AKAGEV) üniversite öğrencilerinin, öğretim elemanlarının ve iş dünyasının eğitim ihtiyaçlarını online ve interaktif bir ortamda sağlamak amacıyla kurulmuş bir veri tabanıdır. Bilgisayar yazılımlarını, kişisel ve akademik gelişim eğitimlerini en az doktora derecesine sahip alan uzmanlarıyla ayrıntılı bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır. AKEGEV platformunda yer alan online-interaktif video dersler, ilgili derslere ait eğitici materyaller ile desteklenmektedir. Kullanıcılar tablet veya telefonlarından 7 gün 24 saat kesintisiz derslere ulaşabilirler. AKEGEV tarafından sunulan altyapı android ve IOS tabanlı tüm cihazlarla uyumludur. AKEGEV’de yer alan tüm eğitimler en az doktora derecesine sahip uzmanlar tarafından verilmektedir. İlgili eğitimlere yönelik AKAGEV % 100 memnuniyet ve iade garantisi sunar.

 

Deneme erişiminden yararlanmak isteyenler,  kayıt ol menüsünden kurumsal (yiu uzantılı) mail adresleriyle kayıt yaparak, mail adreslerine gelen doğrulama kodunu kullanarak veritabanını kullanmaya başlayabilirler.

 Karger e-journals veritabanı deneme erişimi 

 Detalı bilgi için tıklayınız.Erişim için tıklayınız.

Karger  Yayınevi,  İsviçre’nin Basel kentinde kurulmuş, dünyanın en eski bilimsel yayınevlerinden biridir.Bir aile şirketidir ve yedinci kuşak tarafından yönetilmekte olup; artan bilimsel kalite ve etkin yayıncılığı konusundaki prensiplerinden vazgeçmeden, her geçen sene üstüne koyarak bilimsel yayıncılığa devam etmektedirler.

 Özellikle TIP alanında yayınladıkları konuya özel akademik dergiler ve kitaplar ile Tıp dünyasında fark yaratan bulguları ve yenilikleri en doğru, anlaşılır biçimde sunar.  Her sene 100’den fazla dergiyi ve 50’den fazla kitap serisini sürekli olarak  yayımlayarak en güncel bilginin Tıp dünyasındaki araştırmacılara yönlendirilmesini sağlar.

Klinik uzmanlardan, akademisyenlerden , eczacılardan ve araştırma kliniklerinde çalışmış profesyonellerden oluşan 170 kişilik yönetici editör kadrosu vardır. 4000 kişilik editoryal kadrosu ve 12,500 kişilik gönüllü hakem kadrosu ile yılda 16,000’den fazla makale başvurusunu inceler ve bunların %30’nuna yakınını kabul etmekte ve hakem süreçlerine almaktadır.

Tüm dünyada aboneleri bulunan Karger Yayınevi’nin önde gelen bazı dergilerine örnekler:

  • Acta Cytologica
  • Acta Haematologica
  • Breast Care
  • Cardiology
  • Cells Tissues Organs
  • Folia Primatologica
  • Human Development
  • Nephron
  • Ophthalmologica
  • Psychopathology

Erişim için: https://www.karger.com/Journal linkini kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz derginin adına tıklayarak tam metinlere erişim sağlayabilirsiniz.

15 Nisan 2020'ye kadar deneme erişimine açılmıştır. 

 

   Primal Pictures 3D(Anatomi Veritabanı)

    İnsan anatomisine ait tüm katmanları interaktif bir şekilde modelleyerek tıp uzmanlarının çalışmalarında katkı sağlar. Aynı zamanda tıp eğitiminde kullanılabilecek ve tıp öğrencilerinin yetiştirilmesi sürecine destek verecek benzersiz bir AKADEMİK kaynaktır. 3 Boyutlu Anatomi Atlası Primal Pictures dünyadaki en kapsamlı ve Peer-Review’dan geçmiş tek anatomi veritabanıdır. Görsellerin doğruluğu (accuracy) en üst düzeydedir; bu nedenle akademik makalelerde kullanımı teşvik edilmektedir. İçeriğinde İnsan anatomisi ile ilgili 400,000’den fazla görüntü, tamamı multimedya üzerine kurulmuş kas yapısı ve işleyişi, biyomekanikler, cerrahi müdahaleler ve fizyolojik süreçlerle ilgili animasyonlar, MR görüntüleri 6,500’den fazla 3 boyutlu anatomik yapı bulunmaktadır.

Erişim adresi: http://anatomy.tv/

Deneme Erişim Dönemi: 1 EKİM - 30 EKİM 2019

 

   SPORTDiscus with Full Text (Spor Bilimleri)

 Detalı bilgi için tıklayınız.Erişim için tıklayınız.

 

   eBook Academic Collection (Multidispliner E-kitap Veri Tabanı).

 

 Detalı bilgi için tıklayınız. Erişim için tıklayınız.

 

 

 

   ClinicalKey Global Challenge - ClinicalKey Student Foundation - Veritabanina bedelsiz erişim imkanı

    Tıp Öğrencileri için, Elsevier’in sunduğu ClinicalKey Global Challenge etkinliği duyurusu yapılmıştır. Tıp Öğrencileri, tıbbi sorular içeren üst düzey test sorularını cevaplandırarak etkinliğe katılabilmektedirler. Sorular İngilizce dilinde olup dünya çapında tüm tıp öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilecektir. Alttaki link aracılığı ile etkinliğe kayıt olan her TIP fakültesi öğrencisi ClinicalKey Student Foundation Modülüne 3 ay süre ile bedelsiz erişim sağlayarak CK Student kapsamında yer alan 200'den fazla kitap, 850+ video ve 85.000+ imaj içerisinde çalışma yapma şansını elde edeceklerdir.

 

Şimdi Kayıt olun!ClinicalKey Student İçerik Listesine erişim için tıklayınız.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.